وبلاگ - مرکز مشاوره اسپادانا

چرا استرس مفید است؟
شنبه, 19 -2637 09:10 44 نظرات

 

چرا استرس مفید است؟

چگونه بر آن مسلط شویم؟

با اینکه هنوز ساعتی به ظهر مانده اما تا همین­جا نیز به اندازۀ کافی روز اعصاب خردکنی را پشت سر گذاشته­اید.

چه فرقی می­کند؟

دو خط از سه خط تلفن­تان در حال زنگ خوردن است و برای سومی هم، پشت سر هم پیامک می­رسد، همکارتان نیز یک­ریز، در مورد مشکلات شخصی­اش پرحرفی می­کند و انگار هیچ کس درک نمی­کند که مهلت تمدید شدۀ پروژۀ کاری­تان هم رو به اتمام است و شما هنوز کارهای ناتمام بسیاری دارید.

در این گیر و دار، آخرین چیزی که مایلید بشنوید این است که کسی پیدا شود و به شما بگوید « این استرس­ها خیلی هم برای­تان مفید است!!!»

ما، آن کسانی هستیم که قرار است ریسک مطرح کردن این جمله را قبول کنیم!

ادامه مطلب
معرفی چالش «از کوه، کاه ساختن!»
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 11:06 11550 نظرات

وقتی دچار اضطراب اجتماعی می‌شوید چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ آیا حس می‌کنید که در سه‌کنج یک دیوار گیر کرده‌اید و هیچ راه فراری ندارید؟ آیا حس می‌کنید که دچار یخ‌زدگی و عدم توانی در تحرک شده‌اید؟ یا شاید در نهایت مغزتان به سادگی فرمان یک «نه محکم» به حضور در این شرایط را صادر کند.

ادامه مطلب
مهارت‌های زندگی روی خوش استرس را نمایان می‌کند
جمعه, 03 اسفند 1397 06:38 21697 نظرات

انکار استرس و سعی در رفع استرس کمکی به ما نمی‌کند، بلکه شناخت استرس و توانمندی‌های فردی می‌تواند به مدیریت استرس کمک کند برای مقابله با استرس باید مهارت‌های زندگی اعم از مهارت گفتگو، خودآگاهی، توان حل مسئله، توان کنترل خشم و داشتن تفکر خلاق و تفکر انتقادی که از مهارت‌های زندگی‌است را یاد بگیریم.

ادامه مطلب
پدرام: مدارس دچار فرزند آزاری شده اند
شنبه, 06 بهمن 1397 11:59 49 نظرات

آسیب شناس اجتماعی با بیان اینکه اضطراب تمام فضای آموزش ما را فرا گرفته است، گفت: آموزشگاه‌ها امروز نه تنها به فرزندان ما بیماری می‌دهد بلکه اضطراب زیادی را به آنان تزریق می‌کند به طوری که ۴۵ درصد بچه‌ها دچار این چالش می‌شوند.

ادامه مطلب
چگونه در خود اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
چهارشنبه, 31 مرداد 1397 19:24 32 نظرات
تصور اشتباهی از اعتمادبه نفس در ذهن عموم وجود دارد. آن ها فکر می کنند کسی ممکن است اعتماد به نفس داشته باشد یا نداشته باشد. از سوی دیگر داشتن اعتماد به نفس فرد را به اعتماد به نفس پدر و مادرش مرتبط می دانند. اما هیچ کس با اعتماد به نفس به دنیا نمی آید. بلکه درطول زمان و با کمک خرد و تجربه اعتماد به نفس را می سازیم. ادامه مطلب
آیا فرزند من تنبل است؟
جمعه, 19 مرداد 1397 02:51 2 نظرات تنبلی تست تنبلی تنبلی در کودکان تنبلی در نوجوانان انگیزه بی انگیزگی
یکی از بزرگترین مشکلات خانواده ها با نوجوانشان تنبلی است! مرکز مشاوره اسپادانا امروز مطالبی با شما در میان می گذارد تا علت تنبلی نوجوانتان در دوره بلوغ را دریابید و به او کمک کنید.
ادامه مطلب
چگونه با نوجوان خود رفتار کنیم؟
شنبه, 06 مرداد 1397 07:21 32 نظرات نوجوان برخورد با نوجوان رفتار با نوجوان اعتماد به نفس تربیت نوجوان
بلوغ دوره حساس و سرنوشت سازی است. اگر در این دوره نتوانیم با نوجوان خود برخورد مناسبی داشته باشیم کم کم از او فاصله خواهیم گرفت. این فاصله در سال های بعد مشکلات عمیقی برای ما و فرزندمان به وجود خواهدآورد. پس باید بهترین رفتار با نوجوان خود را بیاموزیم. امروز در وبلاگ مرکز مشاوره اسپادانا با نکته های مهمی درباره برخورد با فرزند نوجوان خود آشنا می شوید. ادامه مطلب